GYVENTOJAMS

Senamiesčio gyventojams

Kilpinis eismas senamiesčio gyventojams užtikrins geresnę gyvenimo kokybę, nes mažins automobilių srautus po langais. Kaip ir iki šiol,  senamiesčio gyventojai galės privažiuoti prie savo namų (gali keistis tik privažiavimo ir išvažiavimo maršrutas). Kita vertus, eismas šalia jų namų taps mažiau intensyvus, nes bus mažiau senamiestį kertančių ir užkemšančių automobilių. Dėl sumažėjusio transporto kiekio senamiesčio gyventojai galės džiaugtis ir švaresniu oru, mažesniu triukšmu bei mažesne vibracija.

Senamiesčio gyventojams bus organizuojami atskiri kilpinio eismo pakeitimų pristatymai. Pirmomis dienomis susiorientuoti padės ir tam skirtų aplikacijų naudojimas, pavyzdžiui – Waze arba Google Maps.

Aplinkinių gatvių gyventojams

Tikėtina, kad įvedus kilpinį eismą pirmus kelis mėnesius vairuotojai ieškos alternatyvų, kaip pakeisti įprastą maršrutą, ir tai gal sukelti laikinų nepatogumų aplink senamiesčio branduolį esančių gatvių – Maironio, Pylimo, Bazilijonų, Drujos, Geležinkelio, Seinų, Šopeno, Žygimantų ir t.t. –  gyventojams. 

Tačiau vėliau situacija normalizuosis, nes savivaldybė lygiagrečiai vykdo priemones, kurios skatina miesto centre kuo mažiau naudotis automobiliais. Tarp šių priemonių –  viešojo transporto priemonių gerinimas, viešojo transporto juostų plėtra, transporto priemonių dalijimosi ir bevariklio transporto sistemų vystymas. 

Be to, tvarkant gatves ir kitą infrastruktūrą centrinėje miesto zonoje prioritetas yra teikiamas pėsčiųjų, bevariklio transporto ir viešojo transporto naudotojų patogumui. Tad ilgainiui aplink senamiestį gyvenantys žmonės taip pat galės džiaugtis švaresne, tylesne ir patogesne aplinka.